Tarasy

Wybierając deski na taras postaw na wyjątkowo trwałe i szlachetne materiały, dzięki którym konstrukcja zapewni Tobie i najbliższym atrakcyjną strefę relaksu na świeżym powietrzu na długi czas .Ciepłe deski drewniane znakomicie sprawdzają się podczas codziennego korzystania z tarasu. Dzięki zastosowaniu drewna mamy możliwość ocieplić podłogę i nie przeżywać szoku termicznego przechodząc bosą nogą z salonu na taras. Od tego jak długo taras będzie nam służył  zależy odpowiedni wybór deski tarasowej której użyjemy do jego budowy, sposobie jej montażu i zabezpieczeniu drewna. Poniżej przedstawiamy różne deski które mamy w ofercie:

Taras drewniany z modrzewia syberyjskiego

To obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Deski z modrzewia syberyjskiego są o wiele bardziej trwalsze od naszych rodzimych z sosny czy świerku. Drewno charakteryzuje się o wiele większą gęstością przez co są odporne na działanie warunków atmosferycznych i codziennego korzystania. Ważne jest użycie legarów z tego samego materiału. Taras zabezpieczamy odpowiednią lazurą lub olejem. Drewno z modrzewia syberyjskiego jest jasne i dzięki temu możemy osiągnąć dowolny kolor. Taras drewniany z modrzewia syberyjskiego z pewnością będzie nam służył wiele lat. Trzeba jednak pamiętać o jego regularnej renowacji którą wykonujemy zawsze wtedy gdy zauważymy zużycie naniesionej powłoki ochronnej.

Jodełka francuska

Ta podłoga powstaje z elementów w kształcie równoległoboku – prostokątnych klepek, których krótsze boki są przycięte pod skosem. Kąt przycięcia jaki stosujemy to 45 stopni Wizualnie podłoga tworzy piękny wzór, konieczne jest aby wszystkie deski były tej samej długości i w precyzyjny sposób przygotowane pod tym samym kątem. Po ułożeniu klepek ich krótsze boki przypominają grot strzały, tworzą ciągły wzór zygzakowaty, a między nimi powstaje idealnie prosta linii. Ten wzór był już stosowany w XVI wieku we Francji skąd tez wzięła się jego nazwa.
(zdjęcie przykładowe)

Taras drewniany z drewna egzotycznego Bangkirai

To wspaniały wygląd i trwałość na lata. Żywotność drewna bangkirai na tarasie mierzona jest nawet na 30-40 lat. Najlepsze efekty przy budowie tarasu drewnianego uzyskujemy malując deski bangkirai olejem specjalnym do tarasów Należy pamiętać o regularnej renowacji tarasu wówczas jego piękno będzie trwało . Przy jego budowie koniecznie musimy wykorzystać legary z gęstego drewna egzotycznego i wkręty z mocnej stali. Pozwoli nam to zdecydowanie przedłużyć jego żywotność. Thermo drewno To jedno z najlepszych rozwiązań na taras. Thermo drewno dzięki procesowi obróbki termicznej nabiera wyjątkowych właściwości. Jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Taras drewniany zbudowany z tego materiału możemy  zabezpieczyć olejem lub drewno zostawić w naturalnym brązowym kolorze natomiast niezabezpieczone będzie patynowało, z czasem nabierze ładnego srebrnego koloru. Jest odporne na działanie  czynników atmosferycznych, grzybów, pleśni gdyż podczas procesu modyfikacji termicznej cukry zawarte w drewnie krystalizują się, drewno bez cukrów jest nieatrakcyjne dla pleśni i grzybów dzięki czemu nie jest atrakcyjne do żerowania na nim. Taras z konglomeratu

Deski kompozytowe przypominają naturalne drewno i z powodzeniem mogą je zastąpić. Są trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie szkodzi im też bliskie sąsiedztwo wody. Zbudowany z nich taras nie wymaga prac konserwacyjnych i prezentuje się bardzo efektownie. Kompozyt użyty do produkcji desek jest mieszanką drewna naturalnego oraz tworzywa sztucznego Dodatkowo występują w wielu kolorach co dodatkowo wpływa na ich funkcjonalność. 

Do głównych zalet desek kompozytowych należy wymienić Nie wymagają konserwacji, deski są takie same i tworzą jednolitą powierzchnię, można układać je nad wodą,